Цікаві методи вивчення англійської мови

«Поліглот» Дмитра Петрова

Головна вимога і умова – спілкування англійською. З першого ж заняття учні намагаються розмовляти іноземною, попутно вивчаючи нові слова і граматику.
На кожному занятті практикується живе спілкування і закріплення пройденого матеріалу.

Метод Драгункина

Методика Драгункина з вивчення англійської прекрасно підходить для швидкого вивчення та запам’ятовування. Максимально спрощена граматика, полегшені правила. Є курси як для початківців, так і для просунутих. Виклад матеріалу йде по ланцюжку, від простого до складного, одне випливає з іншого в строгій логічній послідовності.
Методика спрямована на швидке досягнення результату. Мета програми не вчити, а навчити.

Методика Пімслера

Американський розмовна англійська допоможе освоїти аудіо курс Pimsleur English for Russian Speakers. Метод Пімслера – це єдина форма вивчення іноземної, що включає унікальний запатентований спосіб тренування пам’яті. Курс складається з тематичних діалогів з докладними роз’ясненнями та перекладом. Фрази озвучені носієм мови.
Дуже цікава, а головне працююча, система з 30 аудіо уроків по півгодини. Курс створений спеціально для російськомовних, які хочуть знати мовe жителів США. Ніяких підручників, тільки слухаєте і повторюєте. А незабаром ви зможете без проблем підтримувати розмову справжнім американцем.

Метод Шехтера

Це абсолютно новий емоційно-смисловий підхід, який стверджує, що освоєння іноземної мови має бути подібним вивченню рідної мови. Цей метод відноситься до прямих ігровим інтерактивним методам активного навчання. За цією методикою вчилися політики, космонавти, відомі персони. Навіть західні приватні лінгвістичні школи звернули увагу на метод Шехтера.
Мета кожного окремого заняття і навчання в цілому – спонукати учня висловлювати думку своїми словами, а не відтворювати завчені шаблони і фрази з підручників.

Методика Владислава Мілашевича

Автор відрізняється умінням грамотно подавати інформацію, групуючи відомості в доступні схематичні малюнки і зрозумілі таблиці. Основні принципи:
-         систематизація правил;
-         наочність - використовуються прості зображення, які допомагають освоїти складні розділи граматики в короткий проміжок часу;
-         стислість матеріалу;
-         націленість на швидкість навчання - даний спосіб спочатку створювався спеціально для науковців, щоб дати їм можливість оперативно перевести складні тексти.
Методика Віталія Левенталя
Після ознайомлення з роботами В. Левенталя з’являється незабутнє враження новизни та свіжості, бо це розповіді про живу американську мову. Нічого подібного неможливо було пізнати ні з підручників, ні в інших викладачів.
Основні принципи методики Віталія Левенталя:
1. Чесний підхід. Нікому не обіцяє ні швидких успіхів, ні легкого навчання. Необхідні щоденна копітка праця та старанність.
2. Методика орієнтована на наших співвітчизників, які емігрували в США, тому в ній використовуються численні місцеві ідіоми, гумор, сленг – словом, все те, що дозволяє швидше «вписатися» в американське життя.
3. Тісний зв'язок з зрозумілою для нас мовою в процесі вивчення англійської.
4. Вироблення навичок мовного мислення через книги, статті та лекції. Це дуже рідкісна властивість, коли через пошук, емоції та перевірку результату у дорослої людини з'являється «відчуття» мови.
Експрес-метод Ілони Давидової
Метод базується на постійному прослуховуванні аудіозаписів частовживаних англійських фраз.
Особливості методу Ілони Давидової:
1. Матеріал являє собою окремі слова і фрази (діалоги) у звуковому варіанті. Курс створений для сприйняття на слух, хоча на сьогодні вже з'явилися його комп'ютерні варіанти з графікою та в кольорі.
2. Метод допомагає покращити сприйняття мови на слух, а також власну вимову.
3. Метод може бути цікавим для тих, хто вже має деяку підготовку і бажає збільшити словниковий запас.
Можливість скачати аудіо книгу.

Метод Іллі Франка
Методика Іллі Франка заснована на вивченні англійської мови за допомогою читання спеціальних текстів. При постійному читанні таким методом протягом року можна навчитися вільно розмовляти, завдяки особливому розташуванню оригінального тексту і перекладу. При цьому запам’ятовування слів і фраз відбувається не рахунок зубріння, а за рахунок їх постійного повтору в тексті.
У книгах Іллі Франка текст розбивається не кілька уривків – адаптований уривок з дослівним перекладом і лексико-граматичним коментарем, потім той же текст, але вже без підказок. Ви просто читаєте книгу, а при цьому вивчаєте мову.
Автор методики заявляє, що якщо приділяти такому читання дві години на день, то через рік ти зможеш читати книги в оригіналі без перекладу.

Методика Гуннемарка

Шведський поліглот рекомендує почати навчатися мови з освоєння активного мінімуму слів і граматичних правил. Для чого він створив список «мовних штампів», які на його думку необхідно самостійно завчити напам’ять. Ці збірники Гуннемарк назвав «Мінілекс», «Мініфраз» і «Мініграм». Весь матеріал ілюстрований і озвучений носіями. Курс рекомендується початківцям.


Як бачите, способів багато і всі вони різні. Яка з них краще – вирішувати вам. Але вивчивши основні їх принципи, можна прийти до висновку, що головним є спілкування і читання.